Camille Lacourt: „Soha életemben nem éltem át hasonló hangulatot a medence partján”

3.8 ° 8 km/h
3.5 ° 7 km/h
5.7 ° 15 km/h

No Data Available

Az utóbbi évtized egyik legsikeresebb és legnépszerűbb francia úszója, Camille Lacourt a 17. FINA Világbajnokság zárónapján 50 méter háton aratott győzelemmel zárta sportolói pályafutását. Ötödik világbajnoki címe megszerzésével ott ért véget minden, ahol elkezdődött: Budapesten. Alig egy hónappal a vb-t követően is csak felsőfokon beszél a budapesti versenyről a Bp2017-nek adott interjújában.

Hét évvel a budapesti Európa-bajnokság után, amelyről három aranyéremmel, egyéni és francia csúccsal távozott, ismét a magyar fővárosba volt hivatalos, már a világbajnokságra. Volt önben nosztalgia vagy már az új kihívásokra és elvárásokra koncentrált?

A két verseny teljesen különböző kontextusban zajlott. Míg 2010-ben a budapesti Európa-bajnokság az ugródeszkát jelentette nekem a nemzetközi úszás elitje felé, addig most az utolsó megméretésre vállalkoztam anélkül, hogy egy konkrét eredmény elérését tűztem volna ki célul. Azáltal, hogy mindkét világeseményt itt Budapesten rendezték, ahol az első nemzetközi sikereimet elértem, alkalmat kínált arra, hogy a kör bezárulhasson.

A magyarok a vizes sportok szerelmesei, milyen benyomásokat szerzett az úszóversenyeknek otthont adó Duna Arénáról és a világbajnokságot övező hangulatról?

Őszinte leszek, soha életemben nem éltem át hasonló hangulatot a medence partján. A magyarok tudatossága és tapasztalata, amellyel az úszás edzés- és versenyhelyszíneit kialakították, nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy örömmel és boldogan úszhattam. Rengeteget jelentett nekem ez a pár nap, de azok az úszók is le voltak nyűgözve a szervezéstől és az elképesztő közönségtől, akik kizárólag a versenyre koncentrálva érkeztek Magyarországra.

Nagy a különbség a 2010-es és a 2017-es Camille Lacourt között?

Ezt csak mások tudhatják, de az egyértelmű, hogy sokat változtam mentálisan, nem volt zökkenőmentes a pályafutásom – a többi közt betegség és gyengébb eredmények is visszavetettek, és emiatt az eredmények hajhászása helyett szépen lassan az örömet adó úszás lett számomra az irányadó.

A rendezvény zárónapján utoljára ugrott aktív versenyzőként a medencébe. Hogyan élte meg az utolsó 50 méterét és a célba érés utáni pillanatokat?

Az utolsó 50 métert? Nem igazán volt időm a pályafutásom végére gondolni, a célom annyi volt, hogy az ellenfeleim előtt végezzek. Természetesen a futam után gondolatok sokasága árasztott el hirtelen, de legfőképp egy csodálatos érzés, mivel a családom és a barátaim is elkísértek Budapestre, és szerettem volna velük osztozni az örömben.