8.8 ° 8 km/h

Elérkezett a női vízilabdatorna utolsó napja, ahol minden csapat egy minidöntőt játszik, hiszen a pénteki találkozók döntenek a végső sorrendről. Természetesen a nap fénypontja a nagydöntő lesz, ahol Spanyolország próbálja meg meglepni a címvédő Egyesült Államok válogatottját.

7. helyért:

12:00 – Ausztrália-Görögország

Ausztrália egy elképesztően balszerencsés büntetőpárbaj után – Halligannek döntő pillanatban kicsúszott a keze közül a labda, mikor lendített – érkezik erre a mérkőzésre, de Görögország sem lehet a legjobb mentális állapotban, hiszen félidőben még több góllal is vezettek Magyarország ellen, azonban végül egygólos vereséget szenvedtek.

Fotók: Balogh Máté/Bp2017

Most az lesz a kérdés, hogy ki tud felállni a két nappal ezelőtti eseményekből egy utolsó összecsapásra.

5. helyért:

13:30 – Olaszország-Magyarország

A hazai közönség számára ez lesz a nap mérkőzése, habár pár napja még abban reménykedhettek a magyar szurkolók, hogy csak este kell majd szorítaniuk válogatottjuknak. Ha csak a matematikát vesszük alapul, akkor Olaszország az esélyes, hiszen ők megverték azt a Kanadát a csoportkörben, amelyik kiütötte Magyarországot a legjobb nyolc között.

Bíró Attila csapata azonban mindenképp bizonyítani szeretne és az ötödik hellyel vigasztalódnának. Az olaszok egy elképesztően drámai meccsen vannak túl, hiszen büntetők után 7-6-ra tudtak csak nyerni Ausztrália ellen, így fizikálisan és mentálisan is fáradtak lehetnek.

3. helyért:

15:00 – Oroszország-Kanada

Az olimpiai ezüstérmes Oroszország az esélyes a bronzmeccsen, azonban nem vehetik félvállról a találkozót, hiszen Kanada védekezése nagyon különleges és kellemetlen, így mindenképp külön felkészülést igényel.

Ha az észak-amerikaiaknak sikerül a találkozó elején elbizonytalanítaniuk az oroszokat – ahogy tették azt a magyarok ellen is a negyeddöntőben – , akkor lehet esélyük.

A döntőben:

20:30 – Egyesült Államok-Spanyolország

Abban semmi meglepetés nincs, hogy az Egyesült Államok női válogatottja bejutott a döntőbe, hiszen ők nyerték az utóbbi hét világversenyt, így természetesen a döntőben is ők a favoritok. Az elődöntőben azokat az oroszokat verték nagyon könnyedén és felszabadultan, akik talán a legnagyobb kihívójuk lehettek volna a tornán.

Most viszont a spanyolokkal néznek farkasszemet, akik majdnem kiestek már a negyeddöntőben, hiszen akkor Görögország ellen csak egy utolsó másodperces egyenlítéssel és büntetődobásokkal tudtak továbblépni. A különleges védekezéssel próbálkozó kanadaiak ellen viszont jól felkészültek és magabiztosan nyertek az elődöntőben. A két csapat találkozott már egymással tíz nappal ezelőtt, akkor egy brutális első negyedet követően (6-1) az amerikaiak félgőzzel is megtartották előnyüket.

Természetesen most is az olimpiai bajnok és világbajnoki címvédő Egyesült Államok számít esélyesnek, azonban egy döntőben bármi megtörténhet.

A két csapat a csoportmérkőzéseken is összetalálkozott, akkor 12-8-ra nyertek az amerikaiak.