23.3 ° 19 km/h
22.5 ° 19 km/h
24.6 ° 6 km/h
27.1 ° 7 km/h

Elképesztő meccset játszott a címvédő Szerbia az olimpiai ezüstérmes Horvátországgal, elmondható, hogy a világbajnokság legizgalmasabb és legszínvonalasabb összecsapása volt a késő esti elődöntő a Hajós Alfréd Uszodában, aminek a végén Horvátország örülhetett és készülhet a házigazda magyarok elleni összecsapásra.

2. elődöntő

Szerbia-Horvátország 11-12 (1-1, 4-4, 4-4, 2-3)
Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Steven Rotsart (amerikai), Adrian Alexandrescu (román)
Szerbia: Mitrovic B. – Rasovic, Randelovic 1, Pijetlovic 2, Filipovic, Prlainovic 6, Mitrovic S. 1. Csere: Pijetlovic, Mandic 1, Cuk, Ubovic, Aleksic, Jaksic. Szövetségi kapitány: Dejan Savic.
Horvátország: Bijac – Loncar 2, Jokovic 3, Buslje 2, Sukno 3, Setka, Garcia. Csere: Macan, Fatovic, Buljubasic, Vukicevic 2, Krapic, Marcelic. Szövetségi kapitány: Ivica Tucak.

Az 1. elődöntőben:

Görögország-Magyarország 5-7 (1-2, 3-3, 0-1, 1-1)

Az első gólra közel öt percet kellett várni, Szerbia szerezte meg a vezetést emberlőnyből Prlainovic találatával. A csapatkapitány Sandro Sukno egyenlített ki az első negyed utolsó másodpercében, a várakozásoknak megfelelően nagyon szorosan alakult a találkozó.

A második negyed elején elhúzott Szerbia két góllal, amiből a második egy nagyon ritka hármas emberelőnyből született. Horvátország viszont visszajött és ki is tudtak egyenlíteni, de Prlainovic nagy formában volt és harmadik góljával ismét megszerezte a vezetést az olimpiai- és világbajnok számára. A csapatok 5-5-ös döntetlennel vonultak a szünetre, miután a horvátok ismét megcsinálták és a negyed utolsó másodpercében egyenlítettek.

Fej-fej mellett haladtak a csapatok a harmadik negyedben, ha Szerbia gólt tudott szerezni, a horvátoknak volt válaszuk. Prlainovic elképesztő teljesítményt nyújtott, a harmadik negyed végén ötödik góljával megszerezte a vezetést, azonban elképesztő módon a horvátok ismét gólt tudtak szerezni az utolsó másodpercben egy büntető révén. A harmadik negyed végén így 9-9 volt az állás, elképesztően izgalmas volt a találkozó.

A negyedik negyedben ki más, mint Prlainovic szerezte meg ismét a vezetést Szerbiának egy gyors megúszást követően, de Horvátország egyből egyenlített. A horvátoknak végül 27 percet kellett várniuk, hogy vezetést szerezzenek, de a szerbek gyorsan lőttek egy újabb gólt, majd Jokovic góljával, kerek három perccel a vége előt 12-11-re vezetett Horvátország. Egyik csapat sem tudott gólt dobni az utolsó pillanatokig, amikor Marko Bijac egy elképesztő védéssel megnyerte a meccset Horvátországnak.

Kisebb meglepetés ez az eredmény, Szerbia elképesztő sorozata – hogy mindent megnyertek az utóbbi három évben – megszakadt. Talán a vízilabda-történelem egyik legjobb mérkőzése volt ez és Horvátország készülhet a fináléra, ahol a házigazda Magyarország vár rájuk.

A magyar válogatott 7-5-re verte korábban Görögországot, arról a mérkőzésről itt lehet bővebben olvasni.