25.8 ° 1 km/h
25.4 ° 5 km/h
23.9 ° 14 km/h
20 ° 21 km/h

A 17. FINA Világbajnokság női vízilabda-tornájának elődöntőjében az amerikaiak egy gyengébb kezdés után simán legyőzték az olimpiai bronzérmes Oroszországot. A spanyolok Kanadát győzték le biztosan.

W43 – 1. elődöntő

Oroszország-Egyesült Államok 9-14 (4-5, 1-6, 2-2, 2-1)
Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Alexandrescu (román), Putnikovic (szerb)
Oroszország: Karnaukh – Prokofjeva 3, Gorbunova, Serzhantova, Simanovich 2, Tolkunova, Ryzhkova 1. Csere: Vakhitova, Karimova, Borisova 2, Timofeeva, Ivanova 1. Szövetségi kapitány: Alexander Gaidukov
Egyesült Államok: Stone – Musselmann 4, Seidemann, Fattal 5, Steffens 3, K. Neushul 1, M. Fischer. Csere: Longan (kapus), Hauschild, Raney, A. Fischer, J. Neushul, Williams 1. Szövetségi kapitány: Adam Krikorian

A világbajnoki címvédő Egyesült Államok a torna egyetlen veretlen csapataként érkezett az elődöntőig, ahol az az orosz válogatott volt az ellenfél, amely két nagyágyút, a hollandokat és az olaszokat is legyőzte korábban.

Nem kis fegyvertény volt ez az olimpiai bronzérmestől, a kérdés az volt, hogy a verhetetlennek tűnő amerikaiak ellen sikerül-e meglepetést okozni.

Az elején sikerült, hiszen Simanovich találata, majd Prokofjeva hatalmas bombája (talán a vb gólja) után 2-0-ra vezetett Oroszország. Nem sokkal később már egyenlő volt az állás, Musselmann, majd Rachel Fattal lőtt gólt, 2-2. Prokofjeva ismételt, nagy gólja után 5 méteresből is betaláltak az oroszok, 4-2.

Fotók: Balogh Máté/Bp2017

Úgy tűnt, kétgólos előny után rendre jön az egyenlítés, 4-4-nél gondolhattuk ezt, de aztán Rachel Fattal harmadik gólja már amerikai vezetést mutatott, és még mindig az első negyedben.

A másodikban előbb kettőre nőtt az amerikai előny, majd Simanovich csavart egyet, szoros maradt a meccs. Rendkívül gyorsan zajlottak az események, fel sem eszmélt a zuhogó esőben a mérkőzést figyelő közönség, de máris 8-5-re növelte előnyét az Egyesült Államok.

És aztán nagyon elkapta a fonalat Adam Krikorian válogatottja, 10-5-nél nagyjából eldőlt a mérkőzés, a második negyed derekán. a nagyszünetben hatgólos volt a differencia a két csapat között.

Hosszú orosz gólcsendet tört meg Ivanova a harmadik negyed negyedik percében, de ezzel is csak 12-6-ra alakult az állás.

Később sem sokat változott a játék képe, az amerikaiak egészen magabiztosan sétáltak be a 17. FINA Világbajnokság női vízilabda-tornájának döntőjébe.

Nyilatkozatokért ide kell kattintani.

W44 - 2. elődöntő

Kanada-Spanyolország 10-12 (2-4, 2-3, 2-2, 4-3)
Hajós Alfréd Uszoda, vezette: Georgios Stavridis (görög), Alessandro Severo (olasz)
Kanada: Gaudreault – Wright 1, Eggens 2, Bekhazi, McKelvey, Robinson, Fournier 3. Csere: Alogbo, Crevier, Christmas 3, Lenay-Lavoie, McKee 1, Hage. Szövetségi kapitány: Haris Pavladis
Spanyolország: Ester Ramos – Espar Llaquet A. 1, Ortiz Munoz 3, Ortiz Reyes, Espar Llaquet C. 1, Pena Carrasco, Leiton Arrones 1. Csere: Bach Pascual 1, Lloret Gomez, Forca Ariza, Crespi Barriga, Gual Rovirosa 5, Domene Perez. Szövetségi kapitány: Miguel Oca Gaia.

Óriási meglepetés, hogy Kanada bejutott a legjobb négy közé, habár a Világliga küzdelmek során a második helyet meg tudták szerezni az amerikaiak mögött, így mindenképp figyelni kell rájuk és az esélyesebb spanyolok sem vehették félvállról a találkozót, akik büntetőkkel lépték túl a görögöket egy körrel korábban.

A kanadaiak a szokásos, különleges védekezésüket vették elő már a találkozó elején, de a spanyolok jobban felkészültek erre, mint például a magyarok, így több gólt is sikerült szerezniük az első negyedben. Szám szerint négyet, miközben csak kettőt kaptak, így az első játékrész végén az ibériaiaknál volt az előny. A spanyolok jól védekeztek a második negyedben is és a támadásaik is ültek, Gual három góllal járult hozzá a félidei 7-4-es eredményhez.

A harmadik negyedben sem változott a játék képe, a spanyolok továbbra is kontroll alatt tartották a mérkőzést, a kanadaiaknak nem sikerült felzárkózniuk, habár szó szerint millimétereken múlt, hogy nem jöttek fel a negyed végén két gólra. A spanyol lányok passzívak voltak a támadások során az utolsó negyedben, próbálták futtatni az órát, ez viszont ahhoz vezetett, hogy Eggens góljával egy gólra felzárkózott Kanada négy perccel a vége előtt.

A végén azért Spanyolország be tudta húzni a találkozót és bejutott a döntőbe, ahol a címvédő Egyesült Államok lesz az ellenfele.