6.8 ° 6 km/h
12.8 ° 39 km/h
11.2 ° 9 km/h

1.    helyezett, Ashley Twitchell, USA, 59:07.00

Már reggel éreztem, hogy jó formában vagyok, kényelmesen végig tudtam csinálni, amit előre elterveztem. Jó tempóban haladtunk, a megfelelő időben indultam meg a végén. Jegelni kellett a vállamat a verseny után, de ezt a sérülést nem most szereztem, már bajlódom vele pár éve. Még különlegesebbé teszi a győzelmemet, hogy én nyertem az amerikai csapat első aranyérmét a világbajnokságon.

2.    helyezett, Aurelie Muller, FRA, 59:10.50

A 10 kilométeres verseny után fáradtnak éreztem magam, nehezen tudtam felpörögni az 5 kilométeres távra. Csak azzal a céllal vágtam neki a versenynek, hogy a lehető legtöbbet hozzak ki magamból, nem volt konkrét célom. Az utolsó szakaszon az amerikai ellenfelem nagyon gyors volt, nem volt esélyem utolérni.

3.    helyezett, Ana Marcela Cunha, BRA, 59:11.40

Az volt a taktikám, hogy az első körben végig az élboly mögött haladok, nem megyek bele semmilyen verekedésbe. A második körben aztán fokozatosan zárkóztam fel a vezetőkhöz, a végén pedig mindent beleadtam. Van Rouwendaallal nagyjából egyszerre értünk a célhoz, de nem aggódtam a bronzérem miatt.

27. Juhász Janka, HUN, 1:01:52.50

Elégedett vagyok magammal, mert amikor benyúltam, úgy éreztem, hogy kiúsztam magam. Az első körben jobban kellett volna helyezkednem, ezt elrontottam, sajnos belekerültem a darálóba, a verekedés kellős közepébe, erre figyelnem kell a jövőben. Az volt a taktikám, hogy nem volt taktika, azt terveztem, hogy beleugrom a vízbe és lesz ami lesz. A tanulság az, hogy a rajtnál jobban kell helyezkedni, nem a mezőny közepében kell úszni. Kellett ez az öt kilométer, hogy belemelegedjek a versenybe. A közönség fantasztikus volt, amikor a hajrában meghallottam a hangjukat a lelátón, kirázott a hideg, és az vitt be a célba.

28. Novoszáth Melinda, HUN, 1:01:57.30

Természetesen a tapasztalatszerzés volt a célom, de bevallom őszintén, én jobbat akartam úszni. Hatalmas volt a birkózás és a verekedés, ezt gyakorolni kell. Meg kell tanulni ezt kezelni, nem vagyok olyan erős, ezért egyetlen lehetőség van: menekülni onnan. Azt terveztem, hogy elmegyek az elején, de mindenki erősen kezdett, és sajnos belekerültem a bolyba. Az utolsó egyenesben hallottam a közönség hangját, ez erőt adott. Gondoltam a szüleimre, a családomra és a két nagymamámra, akik nem lehettek itt, de távolról szurkoltak nekem.