Vízilabda: Nagy Viktor és Varga Dénes vezérletével győztes magyar nyitány

3.8 ° 8 km/h
3.5 ° 7 km/h
5.7 ° 15 km/h

No Data Available

A női után a magyar férfiválogatott is győzelemmel kezdte a 17. FINA Világbajnokságot a zsúfolásig megtelt Hajós Alfréd Uszodában.

M4 B csoport, 1. forduló:

Ausztrália-Magyarország 3-13 (1-1, 1-4, 1-2, 0-6)
Hajós Alfréd Uszoda, 7500 néző, vezette: Franulovic (horvát), Rotstart (amerikai)

Ausztrália: Hrysanthos – G. Ford, Edwards 1, Gilchrist, Younger 1, A. Ford, Hollis. Csere: Putt, Kayes 1, Power, Fannon, Brooks. Szövetségi kapitány: Elvis Fatovic

Magyarország: Nagy – Vámos 2, Hosnyánszky 1, Gór-Nagy, Erdélyi, Varga Dénes 4, Hárai 1. Csere: Török 2, Manhercz 2, Zalánki, Decker Á., Mezei 1. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás

Csodás hangulatban kezdődött el a magyar-ausztrál mérkőzés a Hajós Alfréd Uszodában, a közönség ovációval fogadta a 17. FINA Világbajnokság egyik legnépszerűbb közösségét, a magyar férfiválogatottat. Különösen nagy tapsot kapott a válogatott szövetségi kapitánya, Märcz Tamás, aki hétfőn ünnepelte születésnapját.

A magyar és az ausztrál válogatott gyakran fut össze világversenyeken, így történt ez 2013-ban, Barcelonában is, valamint a tavalyi riói olimpián, mindkét alkalommal döntetlen lett a végeredmény. Most ez meglepetésnek számított volna, hiszen megfiatalodott Elvis Fatovic csapata, nincs már ott a keretben Joel Swift vagy Tyler Martin sem.

Fotó: Balogh Máté/Bp2017 Média

A magyar csapat is frissült, először jöhetett ki nemzetközi világversenyen tétmérkőzésre Mezei Tamás a csapattal, de Török Béla szerepe is különös, ő hosszú idő után tért vissza a válogatottba.

Lachlan Edwards szerezte a meccs első gólját egy szép húzással, a Budapesten májusban Bajnokok Ligáját nyerő Aaron Youngertől kapta a passzt. Eleinte még pontatlan volt a magyar válogatott támadásban, pedig a közönség nagyon hálás volt, más kérdés, hogy Hrysanthos remek védéseinél nem kifejezetten örült.

Vámos Márton aztán „felrobbantotta” remek lövésével az uszodát, és alighanem a Margitszigeti Atlétikai Centrumban működő Aquatics Fan Zone szurkolóit is, 1:41-gyel az első negyed vége előtt egyenlített Magyarország.

Nagy Viktor is belelendült aztán, a negyed utolsó másodpercében is nagy védést mutatott be.

Varga Dénes már a vezetést szerezte meg a 10. percben egy megúszást követően, Nagy Viktor pedig nem állt le, pontosabban elkapta azt a fonalat, amit szokott. A csapatkapitány Varga Dénes aztán újabb gólt lőtt (3-1), először volt két gól a különbség.

A nagyszünetben 5-2-re ment a magyar csapat, és aztán fordulás után ismét Varga Dénes volt eredményes, büntetőből, ez volt a negyedik találata. És igen, Nagy Viktor volt a másik hőse a meccsnek, képtelenek voltak betalálni neki az ausztrálok.

Az utolsó negyedre 7-3-as magyar vezetéssel fordultak a csapatok, nagy változásnak kellett volna beállnia ahhoz, hogy izgalmas legyen a vége. Ez végül nem történt meg, Hárai Balázs is feliratkozott a jegyzőkönyvbe egy nagyon „megharcolt” labda utáni lövéssel, és aztán a válogatott másik centere, az újon Mezei Tamás is így tett, naná, hogy különös örömmel töltötte el a gól (9-3).

A vége sima magyar győzelem lett, de a következő meccs, az olimpiai bronzérmes olaszok ellen jóval nehezebb lesz.

Märcz Tamás, szövetségi kapitány (Magyarország):

„Szerintem jól indult a mérkőzés, rá voltunk hangolódva, megcsináltuk a helyzeteket, meg lehetett volna ítélni a kiállításokat, ötmétereseket, de fejben nagyon jól ott maradtak a játékosaim. Nem lendültek ki, csinálták tovább, higgadtak maradtak, őrölték fel az ausztrálokat. Erre számítottam, tudtuk, hogy kvalitásban van különbség a két csapat között, és ez előbb vagy utóbb kiütközik. Én sem tudtam, hogy mikor jöhet ez el, de végül elég hamar megmutatkozott. Az első gól után megnyugodtunk, nem éreztem az átütő erőt az ausztrálokon. Szépen megfogtuk őket. Ennél jobb ajándékot nem kívánhatok magamnak.”

Nagy Viktor (Magyarország):

„Nagyszerű érzés volt ebben az uszodában játszani, mint mindig az. Most is azt gondolom, hogy csak akkor juthatunk sokáig, ha végig koncentrálunk, és minden ellenféllel szemben 100 százalékot nyújtunk. A védekezésünknek kell rendben lennie, és ma nem panaszkodhatunk. Jó volt, megyünk tovább hasonló lelkesedéssel.”

Vámos Márton (Magyarország):

„Tényleg kellett egy kis akklimatizálódás a meccs elején, egy kis emlékeztető a 2014-es EB-ről azoknak, akik akkor játszottak itt. Nekem is kellett. Elmentek 1-0-ra, de nem ijedtünk meg ettől, magabiztosan haladtunk előre. Az ausztráloknak két erős játékosa van, Younger és Kayes, őket sikerült semlegesíteni. Ha a következő mérkőzéseinken is így teszünk, akkor eredményesek lehetünk. Az biztos, hogy az olaszoknak nem két jó játékosuk van, hanem tizenhárom. Nagyon várom a meccset, felkészültünk az olaszokból, és szeretnénk bizonyítani a nagyszerű közönségünknek.”

Elvis Fatovis, szövetségi kapitány (Ausztrália):

„Egy élmény volt ebben a medencében és ilyen közönség előtt játszani. Mindenkinek megtiszteltetés itt játszania. Az első negyedben okosan játszottunk, de nem tudtunk kontrázni, a második negyedben viszont sok kontrát engedtünk nekik. A következő meccs talán a legfontosabb a franciák ellen és remélhetőleg ki tudjuk javítani a mai hibáinkat.”

Lachlan Edwards (Ausztrália):

„Megtanultuk, hogy jobban kell vigyáznunk a labdára, hiszen kihasználták a hibáinkat. Ettől függetlenül egy lenyűgöző élmény volt ez előtt a közönség előtt játszani, akik nagyban támogatták a magyarokat. Le a kalappal a magyarok előtt, nagyon veszélyesek voltak és nagy nyomást helyeztek ránk. A második félidőben intenzívebben játszottak és ez meglátszott az eredményjelzőn is.”

A nap további mérkőzéseiről itt lehet olvasni bővebben.