Női vízilabda: Japán legyőzve, megvan az első magyar siker

0 0

Női vízilabda, 2. elődöntő: Kanada-Spanyolország 10-12 (2-4, 2-3, 2-2, 4-3)

Női vízilabda, 1. elődöntő: Oroszország-Egyesült Államok 9-14 (4-5, 1-6, 2-2, 2-1)

A mix 4x100m vegyes váltó győztese: USA

Gabriele Detti (ITA) nyerte a férfi 800m gyors döntőjét

Adam Peaty (GBR) nyerte a férfi 50m mell döntőjét

Chad Le Clos (RSA) nyerte a férfi 200m pillangót

PELLENGRINI Federica (ITA) nyerte a női 200m gyorsúszás világbajnoki címét

Női vízilabda, az 5-8. helyért: Olaszország-Ausztrália 18-17 (5-3, 2-3, 1-3, 3-2, 7-6) - büntetőkkel

Női vízilabda, a 9. helyért: Hollandia-Kína 14-7 (2-2, 5-2, 2-1, 5-2)

Női vízilabda, a 11. helyért: Új-Zéland-Franciaország 7-9 (1-0, 2-2, 1-5, 3-2)

34.4 ° 7 km/h

Győzelemmel kezdte a 17. FINA Világbajnokságot az Európa-bajnok, olimpiai negyedik helyezett magyar női válogatott.

W5 C csoport:

Japán-Magyarország 11-20 (1-4, 3-8, 2-5, 5-3)
Hajós Alfréd Uszoda, 6000 néző, vezette: Rotsart (amerikai), Severo (olasz)

Japán: Aoki – Vakanove, Yamamoto 4, Inaba 2, Moro, Jokomoto, Suzuki. Csere: Arima 4, Mirgama, Kayama 1, Maragiyama, Hosoya. Szövetségi kapitány: Hildeo Katho

Magyarország: Gangl – Czigány 1, Keszthelyi 4, Tóth I. 4, Bujka 5, Csabai, Szilágyi 2. Csere: Kasó (kapus), Antal 2, Illés, Gurisatti 2, Szücs, Takács. Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Nagyszerű élmény volt a 17. FINA Világbajnokság női vízilabdatornájának nyitónapja, ugyanis már az első, délelőtt fél tízes (!) mérkőzésre is több mint ezren kilátogattak, és az egész nap során jó hangulatban teltek a vb-mérkőzések.

Nem is lehetett azonban kérdés, hogy 20 óra 10 perctől még inkább emelkedett lesz a hangulat, hiszen a házigazda magyar válogatott volt a soros, Japán ellen kezdett Bíró Attila válogatottja.

Fotó: Balogh Máté

Méghozzá fantasztikusan, Bujka Barbara már a vb nyitómeccsén megmutatta, ha elkapja a fonalat, és nem figyelnek rá, tarthatatlan középen. A magyar centerklasszis a második negyed közepére már négy gólnál járt, mindezt öt lövésből érte el, a hazai csapat 9-2-re vezetett ekkor.

Merthogy kezdettől fogva uralta a játékot, ami azért volt örvendetes hazai szempontból, mert egyrészt mindig üdvözítő egy magabiztos kezdés egy világeseményen, másrészt egy kellemetlen játékstílusú csapat ellen tett így a csapat.

Több mint 6000 néző követte az eseményeket a Hajós Alfréd Uszodában, a közönség ráadásul a japánok góljait is megtapsolta, hiába, értő közönség a magyarországi.

Egy percre sem állt le a magyar csapat, nem csökkentette az iramot. Ez azt eredményezte, hogy a második negyedben kétszer annyi gólt lőtt, mint az elsőben – nem túl jó előjelek voltak ezek a japánok számára.

A fordulás után sem sok minden változott, annyi mindenképpen, hogy Gangl Edina helyét Kasó Orsolya vette át a kapuban. Aztán olyat is láthatott a közönség, amit nem minden nap: Keszthelyi Rita parádés csavargóllal jelentkezett, ez volt a magyar válogatott 17. gólja, a harmadik negyed utolsó percében.

A zárószakaszban tovább folytatódott a magyar parádé, így a vége nem is lehetett más, mint fölényes győzelem ls közönségsiker.

Bíró Attila, szövetségi kapitány (Magyarország):

„Kicsit brazil focis meccsen vagyunk túl, sok gólt lőttünk, de sokat is kaptunk, a 11 az elég soknak számít ugyanis. De nem lehetek teljesen elégedetlen, sőt, elvégre megnyertük a meccset. Nem hiszem, hogy lesz olyan válogatott, amely 20 gólt lő majd ennek a japán válogatottnak. A védekezésen csiszolnunk kell, javulni, de biztató volt a támadójátékunk, örülök, hogy győzelemmel kezdtük a világbajnokságot.”

Szilágyi Dorottya (Magyarország):

„Nagyon izgultam a meccs előtt, igazából alatta is, de nagyon örülök, ha ez nem látszott. Csodás érzés volt ilyen közönség előtt játszani, azt hiszem, ez mindannyiunknak óriási élmény és segítség is. Sok gólt kaptunk, majd javulni kell védekezésben, de összességében egy sikeres meccsen vagyunk túl.”

Katho Hideo, szövetségi kapitány (Japán):

"Bár vereséget szenvedtünk, nagyon elégedett vagyok a csapat játékával. Remekül úsztak és kiválóan küzdöttek. Nem volt könnyű, hiszen még soha nem játszottak ilyen fantasztikus közönség előtt, főleg nem a nyitónapon, a házigazda ellen, egy világbajnokságon. Szeretném kihangsúlyozni, hogy három játékosunk is nagyon fiatal még, akiknek sokat kell tanulniuk. A következő fordulóban a hollandok ellen játszunk, velük kétszer is találkoztunk nemrégiben Kínában, így megtapasztalhattuk az erősségeiket. Nagyjából a magyarokhoz lehet őket hasonlítani, erőben és tudásban egyaránt. Ebben a pillanatban azonban még nem tudom milyen taktikát választunk majd ellenük."

Yamamoto Minori (Japán):

"Fizikálisan nagyon sokat kivett belőlünk ez a mérkőzés. Nagyon ritkán játszunk olyan jó csapat ellen, mint a magyar, amelyik a világ legjobbjai közé tartozik. Mindenképpen előnyt jelent számomra, hogy csapattársaimnál fizikálisan erősebb vagyok, ezért is tudtam négy gólt szerezni. Nagyon örülök, hogy góljaimmal segíthettem a csapatomat. A következő, hollandok elleni mérkőzésen is arra törekszem majd, hogy minél több gólt lőjek, s hasznára legyek az együttesemnek."

A nap további mérkőzéseiről itt lehet bővebben olvasni.